Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

pyroinfo

 
ZÁPALNÉ KNOTY
 
 
Zelená stopina
K propojení pyrotechnických těles, průměr 1.8 mm. Lakovaná, s vnitřním hořením. Hoří 1cm/s
 
   
zápalnice zelená 1,8 mm 100 m
           
                                 
zápalnice zelená 1,8 mm 1 m
 
Černá stopina
Stopina je v podstatě provázek namočený do kaše z černého prachu a následně vysušený. Průměr je 2 až 4 mm. Ve volném prostoru hoří asi 1 m za 20 vteřin. Při hoření stopiny v komunikačních trubicích dochází ke zvýšení tlaku a rychlost hoření se značně zvětšuje. Stopin se hodně používá při propojování pum a jiných výrobků tak, aby plamen současně zapálil všechny svody k výrobkům.
 
 
 
 
 
černá stopina
 
Komunikační trubice
 
Komunikační trubice je papírová trubička o průměru cca 8 – 12 mm. Slouží k rychlému přenesení plamene mezi dvěma či více pyrotechnickými předměty. Pokud komunikační trubicí provlékneme stopinu, tak při hoření v malém prostoru komunik. trubice vzplane téměř okamžitě po celé své délce. Je to dáno tím, že se uvnitř trubice zvýší tlak – hoření probíhá v malém prostoru vymezeném trubicí.
 
 
stopina v komunikační trubici
 
Ohňostrojná bleskovice
 
Je to průhledná lepící páska, kde uprostřed je přilepen černý prach. Hoří velmi rychle. Prodává se v kotoučích po 15m, nejčastější využití je u zapalování nápisů.
 
 
ohnostrojná bleskovice
 
Zpožďovač
 
Na zpoždění efektu se také používá přesný zpožďovač. Je to papírová dutinka o průměru do 1cm a uvnitř je zalisován černý zrněný prach o různém množství. Nejběžněji od 1 do 5 vteřin. Využití nachází zejména u zpožďování kulových pum.
 
 
zpožďovač 10 sec.
 
 
 
 
TOPlist